Birlikte Mümkün

Yaralarımızı Sarmak Ancak Birlikte Mümkün…


11 ilimizi tarifi imkansız biçimde etkileyen 6 Şubat depremi, tanık olduğumuz en acılı olaylardan biri olarak tarihe geçti. Ülkece tüm kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa ve yakınlarına sabır diliyoruz. Unilever ailemizden yitirdiğimiz değerli arkadaşlarımızı da rahmet, sevgi ve özlemle anıyoruz.

OMO olarak 20 yıla yakın süredir ebeveynlere çocuklarının gelişiminde keşiflere ilham vermek, çocukların esenliklerini desteklemek için alanının uzman isimleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar sürdürüyoruz. Aynı çalışmalarımızı afet sonrası süreçte orta ve uzun vadeli planlamalarla yönlendirerek yaralarımızı sarmanın ancak birlikte mümkün olabileceğine inanıyoruz.

Belirsizliğin arttığı durumlarda yetişkinler için olduğu gibi çocuklar için de güvende hissetme duygusunu besleyen en önemli unsurlardan biri sosyal bir rutine ve onun devamlılığına sahip olmaktır. Oyun oynayarak, diğer çocuklarla sosyalleşerek, arkadaşlarla oyun çevresinde iletişim kurarak sosyal rutinlerini sürdürmek çocukların güvende, bağımsız ve kontrolde hissetmelerine destek olarak geleceğe dönük bir güven oluşturur.

Buradan hareketle 2022 yılında başlayan OMO Çocuk Parkları projemiz kapsamında, yeni oyun parklarımızı afetten etkilenen yerleşimlerde kuruyoruz. İlk etapta geri dönüştürdüğümüz plastiklerden üretilen 10 yeni oyun parkını çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyoruz.

Yetkililerin yönlendirmeleriyle seçilen yerleşkelerde çalışmalara başladık ve ilk etapta iki oyun parkını Malatya İnönü Üniversitesi Teknopark Konteyner Kenti ile buluşturduk. Hemen ardından üçüncü ve dördüncü oyun parklarını Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar 4 Çadır Kenti ve Adıyaman K2A Konteyner Kenti ile bir araya getirdik. Hatay’da da yetkililerin yönlendirecekleri alanlarda park kurmaya devam edeceğiz. Yaraları uzun dönemde sarılacak bu afet konusunda orta ve uzun dönemli destek planları üzerinde çalışıyor, tüm illerimize en kısa sürede ulaşmak için yetkililerle iletişimlerimize devam ediyoruz.

Yeni parkların çocuklarla buluşmasına
katkı sağlamak için,
İyilik için Kirlenmek Güzeldir
geri dönüşüm kutularını nerede bulabilirim?