Paylaşmak Güzeldir


OMO olarak 20 yıla yakın süredir çocukların fiziksel, bilişsel gelişiminde ve iyileşme durumlarında önemli olan keşiflere ilham veriyoruz. Günün gerçeklerine göre şekillenen ihtiyaçlara cevap verebilmek için uzmanlarla, kamu kurumlarıyla, sivil toplum örgütleriyle bir araya geliyoruz. Bu anlayışla 2022 yılında başlattığımız OMO Çocuk Parkları projemizi depremden etkilenen yerleşimlere yönlendirdik. Sosyal rutinlerin devamlılığının güvende, bağımsız ve kontrolde hissetme duygularını desteklemesini amaçladık. Oyunun iyileştirme gücüne olan inancımızla 10 parkı Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay ile buluşturduk.

Uzun vadeli planlar hazırladığımız bölgemizde yeni parklar için çalışmalarımıza devam ederken, projemizin ikinci ayağını da başlattık. Deprem sonrası çocuklarda farklı yansımalarla kendini gösteren kaygı, korku gibi duygu durumlarını daha iyi anlamak için uzmanlarla bir araya geldik. PaylaşBüyüsün platformu ile ‘Paylaşmak Güzeldir’ dedik.

Kirlenmek Güzeldir hikayemizi anlatmaya başladığımız günden beri değerli görüşleriyle OMO’ya destek veren Çocuk ve Ergen Psikiyatrı Dr. Yankı Yazgan ve PaylaşBüyüsün ekibinin uzmanlarıyla yetişkinlere sesleniyoruz. Gelecekteki afet ve sıra dışı durumlara karşı çocukların güvenliği adına okullarda ve ailelerde dayanıklılık için bilinç yaratmayı amaçlıyoruz. Çocukların iyileşme sürecinde önemli rol oynayan yetişkinlerin bu rolün gereksinimlerini sağlayabilmeleri için ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyoruz. Yetişkinlere hassas olan bu süreçte destek olurken projemizle çocukların doğru desteği alabilmesine odaklanıyoruz. Paylaşmak Güzeldir uzmanları aracılığıyla hem vaka örnekleri hem akıllardaki soruları yanıtlayan içeriklerle yetişkinlere çocukların ihtiyacı olan iletişim desteği konusunda yol göstermeyi hedefliyoruz.

PaylaşBüyüsün’ü Ziyaret Et!

Sıkça Sorulan Sorular

OMO olarak 20 yıla yakın süredir çocukların fiziksel, bilişsel gelişimi ve iyileşme durumları için keşiflere ilham veriyoruz. Değişen ihtiyaçlara göre uzmanlarla, kamu kurumlarıyla, sivil toplum örgütleriyle iş birlikleri yapıyor, bu ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçlıyoruz. Bu anlayışla 2022 yılında başlattığımız çocuk parkı projemizi 6 Şubat Depremleri ardından bu yerleşimlere yönlendirdik. İlk etapta 10 oyun parkı kurmaya hazırlandığımız projemizde Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman ile dört oyun parkımızı buluşturduk. Hatay başta olmak üzere yeni parklar için yetkililerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal rutinleri sürdürmenin güvende, bağımsız ve kontrolde hissetme duygusunu desteklemesini amaçlıyor, oyunun iyileştirme gücüne inanıyoruz.

Uzun vadeli planlar yaptığımız bölgemizde ‘Paylaşmak Güzeldir’ ile projemizin ikinci adımını başlatıyoruz. Kirlenmek Güzeldir hikayemizi anlatmaya başladığımız günden beri değerli görüşleriyle OMO’ya destek veren Çocuk ve Ergen Psikiyatrı Dr. Yankı Yazgan ve Paylaş Büyüsün platformunun uzmanlarıyla bir araya geldik. Yaşanan deprem sonrası çocuklarda farklı şekilde yansıma bulan endişeleri daha iyi anlamak için ‘Paylaşmak Güzeldir’i kurduk. Bu projeyle gelecekteki afet ve sıra dışı durumlara karşı çocukların güvenliği adına okullarda ve ailelerde dayanıklılık için bilinç yaratmayı hedefliyoruz. Hem vaka örnekleriyle hem akıllardaki soruları cevaplayan içeriklerle uzmanlar aracılığıyla ebeveynlere, öğretmenlere sesleniyoruz. Yetişkinlerin çocukların duygu durumlarını daha iyi anlayarak bu ihtiyacı karşılayan bir iletişim ve tutum şekillendirebilmesini amaçlıyoruz.

‘Kirlenmek Güzeldir’ hikayemizi anlatmaya başladığımız günden beri uzman görüşleriyle OMO’ya destek veren Çocuk ve Ergen Psikiyatrı Dr. Yankı Yazgan ve Paylaş Büyüsün uzmanları, alanlarındaki uzmanlıklarıyla ‘Paylaşmak Güzeldir’ içerikleriyle yetişkinlere değerli mesajlar veriyor.

Paylaş Büyüsün platformunun uzmanlarıyla oluşturduğumuz ‘Paylaşmak Güzeldir’ ile çocukların kaygılarını, korkularını daha iyi anlamak için bilgilendirici içerikler yayınlıyoruz. Depremden doğrudan veya dolaylı etkilenen, gelecekteki afet ve sıra dışı durumlar karşı çocukların güvenliği adına okullarda ve ailelerde dayanıklılık için farkındalığı artırmayı hedefliyoruz. İnternet sitesinde animasyon videolarla, durum değerlendirmesi yapan vaka örnekleriyle, değerli uzman görüşlerinin paylaşıldığı makalelerle yetişkinleri buluşturuyor; içeriklerle yol göstermeyi amaçlıyoruz. Sosyal medya hesaplarından uzmanlarla bilgilendirici kısa videolar paylaşıyoruz.

OMO olarak 20 yıla yakın süredir çocukların fiziksel, bilişsel gelişimi ve iyileşme durumu için önemli olan keşiflere ilham veren çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı günün ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Bu anlayışla OMO Çocuk Parkları projemizi 6 Şubat Depremleri sonrasında depremden etkilenen yerleşimlere yönlendirdik. İlk etapta 10 park açılışına hazırlandığımız projeyle Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman ile dört oyun parkını buluşturduk. Uzun vadeli planlar yaptığımız bölgemizde ‘Paylaşmak Güzeldir’ ile bu projemizin ikinci adımını başlattık. Yetişkinlerin çocukların duygu durumlarını daha iyi anlayarak bu ihtiyacı karşılayan bir iletişim ve tutum şekillendirebilmesini amaçladık. Gelecekteki afet ve sıra dışı durumlara karşı çocukların güvenliği adına okullarda ve ailelerde dayanıklılık için bilinç yaratmayı hedefliyoruz. Çocuklarda farklı şekilde yansıma bulan endişeleri daha iyi anlamak için uzmanlarla birlikte ‘Paylaşmak Güzeldir’i kurduk.

Yeni parkların çocuklarla buluşmasına
katkı sağlamak için,
İyilik için Kirlenmek Güzeldir
geri dönüşüm kutularını nerede bulabilirim?